Zápisky nutriholičky nielen o výžive

company relocatedNevýhodou tohto môjho blogu je strašne dlhá práca na jednom článku. Je to hlavne moja vina, lebo sa so všetkým babrem, ale vždy si vravím, že väčšia hanba by bola zverejňovať sprostosti a neoverené bájky. Avšak čím viac svojho denného času investujem do výživy, samovzdelávania a do práce všeobecne, tým viac sa mi chce písať a o všetko sa s niekým deliť.

A viete, ako som vám raz dávno vravela, že možno budem viac písať o tej biznis stránke mojej práce nutričnej špecialistky? Tak ja som tento nápad potom doma v súkromí tak nejako zavrhla, lebo si vravím, že “Judita, šak ty nevieš ako sa robí biznis. O čom chceš vlastne písať, čo tým ľuďom môžeš dať?” Moja prvá odpoveď bola samozrejme NIČ a pri tom to aj ostalo.

Nedávno som robila revíziu svojich podnikateľských schopností a prišla som na veľmi zaujímavé zistenie:  Furt je všetko tak, ako bolo. O biznise neviem ani zrnko naviac. Teoreticky. Prakticky som sa za tých pár mesiacov strašne veľa naučila. Veľa vecí, ktoré mi moji známi z podnikateľského prostredia (hlavne tie staršie školy) vtĺkajú do hlavy, sa mi absolútne neosvedčilo. Ľudia dávno nie sú takí hlúpi a naivní, že ich ošalíme nejakými učebnicovými marketingovými mixmi a technikami. A úprimne, mnohé z nich sa mi doslova protivia. Kto si vlastne ešte dnes myslí, že niečo dosiahne nejakými otravnými nezacielenými reklamami a spamom a vypelovaním letákov a plagátov kade-tade? Alebo že sa mu vyplatí povedať na svojej stránke čo najmenej, neuvádzať žiaden cenník, aby si neodplašil ľudí a hlavne snažiť sa za každú cenu získať zákazníka, aj keď to bude len na jeden jediný deň a už nikdy viac?

Netvrdím, že moja technika je úžasná. Netvrdím to preto, lebo ja vlastne nemám žiadnu techniku. Všetko si skúšam za pochodu, sledujem, ako ľudia reagujú, vyberám, čo má úspech a zbavujem sa toho, čo pohorelo na celej čiare. A tak si vravím, že možno by som o tom mohla písať a možno by to aj niekoho zaujímalo.

Asi určite aspoň niekto z vás minimálne zvažuje, že bude v budúcnosti podnikať. Že si otvorí nejakú kaviareň alebo salón alebo agentúru….hocičo. A predpokladám, že to vo vás vyvoláva takú zmesku pocitov – na jednej strane nadšenia a vzrušenia (toho, čo sa v angličtine prekladá ako excitement, nie arousal) na druhej obáv a neistoty. Akože úplne normálna vec. A ja by som vás chcela inšpirovať k tomu, aby sa vaše váhy naklonili na stranu nadšenia a vzrušenia :) Ale keďže sa jedná o real life, tak vám to predtým určite minimálne párkrát znechutím :D

motivational-business-quotes2

Treba sa učiť od lepších a úspešnejších. Ja nie som lepšia a ani úspešnejšia. Zatiaľ ešte nie. Ale ani sa vás nechystám nič učiť. Len budem písať a vy si to môžete čítať.

Samozrejme najväčší priestor na blogu bude stále patriť výžive a zdravému životnému štýlu, toto je len taká – možno poučná, možno zábavná a pre niekoho možno zbytočná – vata, ktorou vyplním dni, kedy by ste tu inak nenašli vôbec nič.

Čo vrámci toho na ZN nájdete? Všetko, čo ma napadne. Aké je to začať podnikať na Slovensku s nulovým finančným “štartovacím balíčkom”. Aké je to byť úplne neschopnou biznismankou s talentom na prírodné vedy, ale snažiť sa to zmeniť. Ako sa pokúšam efektívne si rozvrhnúť čas, keď nemám šéfa, ktorý to urobí za mňa (a majstrovsky pri tom zlyhávam) a veľa veľa iných vecí.

Prajem vám príjemnú zábavu na môj účet :D

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s