RECENZIA: Cícerová nátierka s chrenom od firmy KORO – Natur Line

Ešte pred pár mesiacmi neexistovala, dnes ju vidím snáď v každom väčšom, dokonca aj menšom obchode. Cícerové nátierky zažívajú obrovský boom, sú doslova stelesnením zdravého životného štýlu a najlepšie na nich je, že sú (väčšinou) naozaj veľmi chutné. Táto novinka je od firmy Koro a netreba si ju zamieňať s výrobkami od firmy Nature Line, ktorá vyrába napr. “zdravé sladkosti” – Vanesky, Duetky a pod. Táto Nature Line je len akási zdravšia edícia spoločnosti vyrábajúcej prevažne nátierky a šaláty.

ABM_1455134798

Nátierky sú samy o sebe fantastická vec, pretože sa vďaka ním môžeme vyhnúť neustálemu natieraniu masla a margarínov na pečivo a zároveň môžu byť v závislosti od zloženia zdrojom úžasnej nutričnej hodnoty. Samozrejme nie tie škvarkové a majonézové…Úplne samostatnou kategóriou sú strukovinové nátierky, ktoré vlastne ani nepotrebujú množstvo ďalších prísad. Strukoviny sú zdrojom kvalitných (aj keď nie plnohodnotných) bielkovín, pomerne kvalitných zložených sacharidov, minerálnych látok aj vlákniny. Väčšinou sa do nich žiada pridať akurát trochu rastlinného oleja (napr. olivového, repkového), čo je práve že super. Následne už iba dochutíme obľúbenými koreninami a bylinkami a hotovo, kľudne si takúto nátierku pripravíme aj doma :)

Ale hej, nie vždy stíhame, nie vždy sa nám chce a niekedy si proste potrebujeme uľahčiť život. Cícerová nátierka Natur Line toto kritérium určite spĺňa. Trochu horšie je to s jej chuťou. Nechápte ma zle, nejedná sa o zlú chuť, len je trochu nevýrazná. Som toho názoru, že aj keď sa snažíme žiť a stravovať zdravšie, tak to neznamená, že by sa naše chuťové poháriky mali automaticky uskromniť. Cícer sám o sebe síce nemá intenzívnu chuť, avšak tu na scénu prichádza chren. Alebo teda…mal byť. Namiesto toho chren cítiť len veľmi jemne, jeho charakteristická pikantná chuť je skoro úplne fuč. Nátierka bude vyhovovať tým, ktorí sú veľmi citliví na príliš slané a chuťovo výrazné jedlá. Ja medzi nich nepatrím :D Mám pocit, že u ľudí nevedomky prevláda názor, že ak potravina nehrá všetkými možnými chuťami, tak je automaticky zdravšia, lebo obsahuje menej prídavných látok. Nuž to je možno pravda, ale prečo ju neochutiť neškodnými alebo rovno zdraviu prospešnými ingredienciami? Napr. pridať viac chrenu, alebo pridať cesnak, bylinky…

Keďže som kvôli recenzii nechcela príliš meniť chuť nátierky, tak som si naše domáce koreniny odpustila a radšej som si k pečivu nakrájala reďkovky. Tie na jednej strane chuť veľmi neovplyvnia, ale dodajú chrumkavosť, čo ja úplne zbožňujem :)

2016-02-04 19.01.44

Z hľadiska zloženia si môžete všimnúť, že nátierka naozaj neobsahuje nič nepotrebné a keď je niekto úplne alergický na akékoľvek E-čko už len preto, že je to E-čko, tak si môže vydýchnuť, toto je niečo pre neho. Určite by som si priala viac takýchto potravín na našom trhu – už len pre tú možnosť voľby.

Zhrnutie

Asi jediné, čo by som teda cícerovej nátierke s chrenom od Koro – Natur Line vytkla, je jej chuť. Tá sa dá ľahko upraviť aj na tanieri, akurát keď si ju vezmete do práce, ako ja minule, tak s ňou už veľa nenarobíte. Nejaká fajná zelenina to ale dokáže zachrániť :D Určite ešte budem musieť vyskúšať ďalšie druhy (s cviklou, s tuniakom, s vajíčkom a jemne pikantnú). Obrovskou výhodou oproti množstvu iných nátierok je jej zloženie, ktoré je celkom bez aditív. Všetky nátierky sú prirodzene bezlepkové a viac si o nich môžete prečítať TU.

Hodnotenie:

nuricna bomba  pre alergikov

Na TOMTO MIESTE si môžete pozrieť všetky odznaky, ktoré môže recenzovaný výrobok získať, spolu s popisom, čo každý z nich znamená :)

Tipy na výrobky, ktoré mám otestovať, mi môžete poslať na mail nutriholicka@gmail.com

Advertisement

One thought on “RECENZIA: Cícerová nátierka s chrenom od firmy KORO – Natur Line

  1. Mnaaamm. Taku chut som dostal. Musim to pohladat v obchode. S chrenom, cviklou, aj dalsie. Vdaka za tip. Uz sa tesim.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s