RECENZIA: Keď skeptik dostane Motivačný diár

V dnešnom článku sa vraciam k niečomu, čo som už veeeľmi dávno nerobila, aj keď kedysi som sa tomu venovala takmer na dennom poriadku – k recenzovaniu knihy. Akože viem, že to navonok nemá veľa spoločného s výživovým blogom. Nejedná sa však o recenziu na ďalší diel knihy o tom miliardárovi, čo rád cape svoju priateľku po zadku, ale o niečo, čo by teoreticky mohlo pomôcť ľuďom, čo sa snažia schudnúť, pribrať, nabrať svaly, alebo (tak ako ja), rozbehnúť biznis. V podstate je to niečo, čo môže využiť každý, kto za poslednú dobu zhodnotil, že kým do svojho života nevnesie trochu poriadku a organizácie, tak sa k svojmu cieľu v živote nedopracuje.

motivacny

Takže toto je prosím pekne Motivačný diár 2017. Nebudem vám klamať, nemám rada slovo “motivačný”. Niečo ma na ňom strašne…demotivuje. Ale koncept ma zaujal už minulý rok, keď som nemala peniaze, ale mala som veľa cieľov a ešte väčšiu potrebu si ich nejako usporiadať. Ani tento rok nemám peniaze, ale poslali mi ho na recenziu z I Can Academy a keďže odmietam recenzovať detoxikačné kávy a pásy na chudnutie, tak som sa potešila aspoň týmto spôsobom.

Motivačný diár 2017 si môžete v obchodoch zaobstarať už od októbra. Povedala by som, že je to hneď prvá skúška vašej motivácie a odhodlania – keďže musíte čakať 2 mesiace, kým ho budete môcť začať využívať. Ale nevadí, lebo pokiaľ si na Silvestra spomeniete, že ho máte, tak vďaka nemu môžete mať celkom nabudený začiatok nového roka.

Diár sľubuje prehľadnú organizáciu dní aj týždňov s mesačným zhrnutím všetkého, čo ste za tú dobu zvládli. V tomto ohľade som dostala presne to, čo som očakávala a v čo som dúfala. Dni sú rozdelené prehľadne, priestor na zapisovanie dostatočný a určite mi veľmi bude vyhovovať to, že si na úvod týždňa môžem vždy vypichnúť priority. To je vlastne to, v čom momentálne zlyhávam na celej čiare.

motivacny-diar
                                                                                                     Foto: zdroj I Can Academy

Ďalším veľkým plusom je, že vás to pravdepodobne tak skoro nezačne nudiť. Akože hej, ten koncept týždenného rozdelenia je stále rovnaký – 3 priority, týždenný zámer, priestor na zapísanie poznámok pre každý deň, zhrnutie celého týždňa – ale diár je zároveň v celom rozsahu popretkávaný rôznymi úlohami a motivačnými vsuvkami.

V tomto bode už ale zároveň začína môj “eyeroll“. U tvorcov som čítala, že v diári nenájdeme typické prázdne motivačné výroky, ale že všetky sú starostlivo vyberané tak, aby nám aj niečo dali do života. Ak si odmyslím, že mne ešte nikdy v živote žiaden motivačný výrok nedal niečo do života, tak nemôžem povedať, že by tie v Motivačnom diári zrovna sršali originalitou. Doslova mám v niektorých prípadoch pocit, že je to taký ten nízky level motivačného obrázku zdieľaného na Facebooku 5-krát denne mojou vzdialenou tetou . Nesnažím sa nikoho uraziť (ani moje tety), ale verím, že mnohí mi po ich prečítaní dáte za pravdu.

Aby som to zhrnula – diár ako organizačná pomôcka je skutočne jeden z najlepších, aké si môžete bežne v kníhkupectve zaobstarať. Celý som si ho prešla a hodí sa nielen pre mladých, premotivo ambicióznych podnikateľov, ale kľudne by som ho odporučila aj niektorým typom mojich klientov, ktorí majú radi vo svojom živote a rovnako tak aj pri zmene životného štýlu poriadok alebo ktorí naopak bojujú pri chudnutí s disciplínou. Určite si nemyslím, že je to nutne pre každého – existuje veľa ľudí, ktorí majú svoj organizovaný bordel a perfektne sa v ňom orientujú. Ja som takto fungovala 28 rokov a až posledný rok som naozaj začala mať pocit, že to už nezvládam.

Ovšem ak si diár plánujete zaobstarať aj ako ďalšiu motivačnú knihu do vašej obrovskej zbierky hneď vedľa Trumpovho Nikdy sa nevzdávaj a Baričákovo Šlabikára šťastia, tak určite netreba čakať žiadne nové a prevratné informácie. Ako niekto, koho znalosť v oblasti motivačnej literatúry začína a končí na FB nástenke rodinných príslušníkov, vám môžem s čistým svedomím povedať, že všetko, čo som sa v diári dočítala, som už vedela/videla.

Tento Motivačný diár mi poskytli na recenziu jeho tvorcovia z I Can Academy. Užite si to tak, ako ja, lebo už mi asi v živote nič iné nepošlú :D

Zároveň ak ste zhodnotili, že toto je diár pre Vás, môžete si ho zakúpiť priamo na ich stránkach alebo napr. na Martinuse, kde sa momentálne nachádza v top 50.

Keď sme už pri tom, čo myslíte, kedy urobí diár Demotivácia? :D

2 thoughts on “RECENZIA: Keď skeptik dostane Motivačný diár

  1. Nahodou… precital som si ten citat v ukazke a uzasny. Zobral som si z neho velmi vela. Doslova mi zmenil zivot. Vsetko je teraz ine. V harmonii. Hmm… kecam… V zivote by som tento nedal ako citat. Ved je to hadam normalne, ze najprv to ide tazsie, pretoze sa ucime a casom skvele. Ach jaj, tie srandovne diariky.
    Tie knihy (Trumpovo Nikdy sa nevzdávaj a Baričákovo Šlabikára šťastia) su dobre? Oplati sa?

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s